fbpx

Chcesz dowiedzieć się ciekawostek o Pradze podczas dobrze zaplanowanej wycieczki?

Pokażę Ci, jak możesz poznać Pragę podczas świetnie zorganizowanej wycieczki, bez tracenia czasu na planowanie i wyszukiwanie informacji.

Wybierasz się do Pragi, a na Twojej drodze pojawiają się kolejne przeszkody:

 • Chcesz poznać wszystkie interesujące zabytki i wiedzieć, jak bez wysiłku zaplanować interesującą trasę?
 • Jesteś sfrustrowany z nadmiaru informacji, które możesz znaleźć na każdym kroku i nie wiesz, co z tego warto wybrać?
 • Potrzebujesz zaoszczędzić czas na planowaniu wycieczki, ale jednocześnie nie chcesz korzystać z pomocy profesjonalnego przewodnika?
 • Bardzo chciałbyś poznać Pragę, ale obawiasz się bariery językowej?
 • Nie wiesz, jak działa komunikacja miejska, więc boisz się nią poruszać i zaplanować logiczną trasę?

Wcale Ci się nie dziwię, bo ja też tak miałam...

Praga jest piękna i magiczna, zachwyca swą architekturą na każdym kroku. Teraz to wiem, ale moja pierwsza wizyta w mieście mnie nie oczarowała. Mijałam ładne kamienice, które nic mi nie mówiły, zatłoczony most Karola, zamek i... dużo turystów. Byłam, zobaczyłam i mi starczyło.

Niewiele pamiętam z tamtej wycieczki, bo nie wiedziałam, na co warto zwrócić uwagę.

Dziś zwiedzam miasto świadomie, wiem, co mnie czeka i na co warto patrzeć. Spokojny i dobrze zaplanowany spacer pozwala mi się łatwo odnaleźć w chaotycznych uliczkach Starego Miasta, a moja wiedza ożywia mijane zabytki.

Ty też możesz bez wysiłku poznać magiczną Pragę.

Zerknij na zdjęcie niżej. Zwróciłbyś sam uwagę na Łaźnie księżniczki Libuszy (ruiny w górnej części zdjęcia)?

Pokażę Ci nie tylko Łaźnie, ale opowiem też o legendarnej księżniczce Libuszy, która założyła miasto i właśnie do łaźni sprowadzała swoich kochanków. A gdy się już nimi znudziła... sprawdzisz w przewodniku, co było dalej. Do tego dorzucę Ci garstkę najciekawszej historii oraz statystyk. Poznasz obowiązkowe praskie legendy, które ożywią mijane miejsca.

Dam Ci znać, co możesz zobaczyć ciekawego w Pradze i w którą stronę warto patrzeć. Dostaniesz zorganizowane 3 dni wycieczki po najbardziej magicznych miejscach Pragi (plus 4 dzień gratis!), które pozwolą Ci się w niej zakochać. Podsunę pomysł, gdzie możesz przyjemnie zakończyć dzień i spędzić czas wśród prażan.

Zanim jednak ruszysz w podróż, dowiesz się, jak łatwo się dostać do Pragi. Masz samochód? Parkowanie nie sprawi Ci problemu z tym przewodnikiem. Jesteś głodny? Po drodzę podpowiem Ci, gdzie dobrze zjesz. Jeszcze przed przyjazdem wybierzesz menu w restauracji...

Co mam do zaoferowania?

Mam dla Ciebie elektroniczny przewodnik "Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca"

Aby Twoja wycieczka była udana, proponuję Ci przewodnik po Pradze "Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca".

Nie zaskoczą Cię praskie turystyczne pułapki ani językowe podstępy. Gotową trasę turystyczną masz pod ręką i nie musisz tracić czasu na jej planowanie.

Jeśli pobierzesz przewodnik na smartfon i klikniesz na zawartą w nim mapę, dowiesz się, gdzie konkretnie jesteś i którędy wiedzie wyznaczona trasa. Informacje masz zawsze pod ręką.

W czym pomoże Ci przewodnik?

 • Zaoszczędzisz czas
  Bez żadnego wysiłku i tracenia czasu będziesz miał pod ręką dobrze zorganizowaną wycieczkę z interesującymi opisami mijanych atrakcji. Zaoszczędzisz czas na planowaniu, ale też przejazdach po mieście.
 • Zaoszczędzisz pieniądze
  Podczas profesjonalnie zaplanowanej trasy poznasz wszystkie istotne i ciekawe informacje o mieście i jego zabytkach, ale nie będziesz musiał korzystać z pomocy profesjonalnego przewodnika. Unikniesz praskich turystycznych pułapek i nie kupisz już truskawek w cenie 80 zł za kilo.
 • Miło i przyjemnie spędzisz urlop w Pradze
  Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę. Będziesz wiedział, co i gdzie zjeść. Dodatkowo poznasz praskie legendy. Pod ręką zawsze będzie lista czeskich zakupów, które możesz zrobić przy powrocie do kraju.
 • Zawsze będziesz wiedział, gdzie jesteś
  Dzięki mapom umieszczonym w przewodniku po jednym kliknięciu dowiesz się, gdzie jesteś w odniesieniu do wyznaczonej trasy.
 • Zaśmiejesz się
  Zaśmiejesz się czytając niektóre czeskie słówka i nie powiesz już na ulicy, że czegoś szukasz.

Dlaczego miałbyś mi zaufać?

Spędziłam pół roku na czeskim kursie dla przewodników po Pradze, w ciągu 10 lat przeczytałam tony czeskich książek o stolicy Czech i sprawdziłam je w terenie. Wysłuchałam wielu ciekawych historii. Wybrałam z nich te najciekawsze. Przez rok układałam je w logiczną całość w przewodniku „Magiczna Praga”. Ty, dzięki przewodnikowi, masz pod ręka aktualne praktyczne informacje i bez wysiłku zaplanowaną bardzo fantastyczną wycieczkę.

Żyję i mieszkam wśród Czechów i chętnie zaskoczę Cię różnymi ciekawostkami, która dla nas Polaków nie są oczywiste.

Jakie informacje znajdziesz w przewodniku?

Historia Pragi

Najciekawsze fakty
z historii Czech, życia Pragi i jej mieszkańców, byś mógł zagłębić się w czeskie realia. Króciutko!

Komunikacja

Wszystko o komunikacji w jednym miejscu, byś nie tracił czasu na zbieranie danych. Linki do map
i aplikacji.

Turystyczne pułapki

Bądź ich świadomy i nie daj się nabrać. Zaoszczędź swoje pieniądze!

Czeska kuchnia

Co podbije Twoje kubki smakowe i czego raczej nie chcesz spróbować, by nie zrazić się do hospod.

Ciekawe wycieczki

3 dni (+1 gratis!) dobrze zaplanowanych wycieczek, które pozwolą Ci zakochać się w mieście.

Mapy

Mapy, które po kliknięciu pokażą Ci, gdzie jesteś i gdzie znajduje się trasa.

Kliknij i zajrzyj do spisu treści przewodnika po Pradze "Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca"!

Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca. Ewelina Knotek.

Co o przewodniku mówią pierwsi czytelnicy?

Z Eweliną wiele razy zwiedzałam Pragę, dlatego nie miałam żadnych wątpliwości, by kupić jej przewodnik. W czasie podróży lubię pakować się minimalistycznie do małego plecaka, dlatego odpowiada mi forma ebook. Otwieram przewodnik w łatwy sposób na iPadzie lub telefonie. Jestem zadowolona z tego zakupu, bo mogłam poznać miejsca i historie, o których inne przewodniki nie wspominają, poznać Pragę "lokalnymi" oczami i dojść do miejsc, które mnie oczarowały. Z niecierpliwością czekam na kolejny wypad do Pragi chociażby na weekend. Przewodnik poleciłam już znajomym i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto chce zobaczyć Pragę trochę z innej perspektywy.
Magdalena S.coach
Zastanawiałem się nad kupnem przewodnika, w końcu to kolejny koszt. Nie miałem jednak czasu na planowanie wycieczki po Pradze. Przewodnik był strzałem w dziesiątkę! Pozwolił mi poznać miasto od podszewki i już wiem, że na pewno tam wrócę.
KubaKsięgowy
Przewodnik to fajna sprawa. Nie chciało mi się planować wycieczki, ale bez sensu jechać tyle kilometrów i nie wiedzieć, co zobaczyć. No to kupiłem przewodnik. I super - nic nie planuje, a wiem wszystko. Nawet jedna legenda została mi w głowie.
KrzysiekMotorniczy
Dla tych, którzy postanowili Pragę zwiedzić samodzielnie, przewodnik stanowi bezcenne źródło informacji. Prowadzi przez mniej i bardziej znane trasy turystyczne zwracając uwagę na najważniejsze i najpiękniejsze zabytki czeskiej stolicy. Ciekawostki historyczne i legendy wzbogacają wiedzę każdego turysty o tym mieście. Na pewno nie zbłądzicie. Dodatkowo informacje o komunikacji miejskiej pozwalają na bezstresowe poruszanie się w terenie. polecam wszystkim, którzy śmiało i odważnie wyruszają poznawać najpiękniejsze stolice Europy.
Krystynanauczycielka
"Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni" to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, przewodnik po Pradze. To zbiór praktycznych informacji, ciekawych historii, sprawdzonych miejsc. Na tle innych przewodników wyróżnia go przede wszystkim to, że daje możliwość poznania miasta i jego historiI oczami Polki, która tu żyje i doświadcza miasta na codzień. Autorka w swojej książce umieściła zbiór praktycznych i na bieżąco aktualizowanych informacji, które pozwolą nam się nie zgubić w gąszczu praskich zasad i no sensów. Wyjaśnia jak działa min.: komunikacja miejska, parkowe zony, Gdzie najlepiej wymieniać pieniądze, co zjeść i dlaczego kelnerzy czasem się nie uśmiechają. Przewodnik jest fantastyczny! Drugiego takiego nie znajdziecie
Agata L.

Czego nie znajdziesz w przewodniku?

 • Nudnych opisów i suchych faktów
  Jeśli potrzebujesz przy każdym zabytku znać tylko daty i nazwiska architektów - przewodnik nie jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim za to ciekawostki, które ożywią miasto.
 • Listy hoteli
  Podpowiadam, gdzie warto mieszkać i jak znaleźć hotel w dobrej lokalizacji, ale nie daję Ci konkretnej listy. Mówię, na co trzeba zwrócić uwagę, żeby po zamówieniu hotelu w centrum nie żałować.
 • Wypunktowanej listy restauracji
  Sugeruję, gdzie i co warto zjeść po trasie, nie znajdziesz tu jednak wypunktowanej listy praskich restauracji. Podsuwam jednak kilka rad, jak dobrze wybrać hospodę.

Swoje doświadczenie i wiedzę zawarłam na 122 stronach A4. Ile to kosztuje?

Cena przewodnika "Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca" wynosi

59 PLN (w tym VAT).

Czy to dużo, czy mało? To w sumie niecałe 2 obiady w praskim obiadowym menu, bez zupy i napoju.

Ta cena to na pewno tylko mały ułamek wartości, którą dostaniesz. Informacje do przewodnika zbierałam ponad 10 lat. Chodziłam na kursy dla praskich przewodników, przeczytałam tony książek, codziennie żyłam wśród Czechów i z pasją poznawałam nowe praskie zaułki. Ty dzięki przewodnikowi nie musisz już tego robić. Kupując przewodnik dostaniesz praktyczny podręcznik napisany przez znawcę Pragi, dzięki czemu będziesz mógł(a) świadomie i ciekawie spędzić czas w Pradze.

Wierzę, że cena Twojego zaoszczędzonego czasu i 3 bardzo fantastycznie spędzonych dni w Pradze jest o wiele wyższa niż 59 zł (z VATem), a mimo to daję Ci gwarancję satysfakcji.

Wierzę, że przewodnik jest świetny i pomoże Ci odpocząć w Pradze, dlatego daję Ci 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy.

Dodatkowo dostaniesz ode mnie prezent!

Otrzymasz w prezencie 19 stron opisu wycieczki do klasztoru Strahov oraz na wzgórze Petrin, która będzie wisienką na torcie Twojego pobytu w Pradze.

Wartość prezentu to 19 zł, ale nie sprzedaję go osobno.

Klasztorna biblioteka przypadnie do gustu nawet największym przeciwnikom książek, zaś zielone wzgórze w centrum Pragi pozwoli odpocząć i naładować baterie na resztę roku.

Wiedziałeś, że Praga jest tak zielona?

Znajdziesz tam też pomysł na 2 sławne na całym świecie miejsca pielgrzymek. Spodziewałeś się tego w Pradze?

Chcę zamówić ebook "Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca"

 • TAK
  Zamawiam przewodnik "Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca" o wartości 59 zł (350 Kč), aby odpocząć podczas świetnie zorganizowanej wycieczki po mieście i dowiedzieć się nowych rzeczy.
 • TAK
  Wiem, że do e-booka dostanę w prezencie ebook w postaci zaplanowanej wycieczki po praskim klasztorze Strahov oraz wzgórzu Petřín o wartości 19 zł (100 Kč).
 • TAK
  Wiem, że przewodnik otrzymam w postaci elektronicznej w formacie PDF. Mogę go zapisać na swoim smartfonie lub komputerze. Mogę go wydrukować.
 • TAK
  Wiem, że jeśli przewodnik nie spełni moich oczekiwań, mogę w ciągu 30 dni bez zbędnych pytań otrzymać zwrot pieniędzy.

Przewodnik "Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca" ułatwił i uprzyjemnił pobyt już ponad 90 osobom. Dziękuję za zaufanie!

Dlaczego wybrać elektroniczny przewodnik?

Okładka przewodnika Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca. Ewelina Knotek
 • Przewodnik masz zawsze pod ręką
  Pobierzesz go na telefon, który masz zawsze przy sobie i w każdej chwili możesz z niego korzystać.
 • Oszczędzasz miejsce
  Nie musisz nosić dodatkowych rzeczy.
 • Oszczędzasz przyrodę
  Mniej papieru, to mniej ściętych drzew! Ale...
 • Jeśli wolisz wersję papierową...
  zawsze możesz wydrukować całość lub część przewodnika.
 • Linki
  Wersja elektroniczna jest pełna aktywnych linków, które przenoszą Cię od razu na strony muzeów czy do zakupu biletów albo pobrania aplikacji. Niczego nie musisz szukać - wszystko jest pod ręką.

Nie jesteś pewny, czy przewodnik jest dla Ciebie?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze mną pisząc e-mail na adres ewelina@ewelinaknotek.com. Chętnie odpowiem na Twoje pytanie.