fbpx
Przewodnik po Pradze

Darmowy przewodnik po Pradze

Skręcam pewna siebie w jedną z malutkich uliczek Starego Miasta wiedząc, dokąd idę. Nie idę bezmyślnie za turystycznym tłumem, nie skupiam wzroku na wystawach pełnych matrioszek, bo wiem, że są tu ciekawsze widoki. Na dworze tamtego domu trzymano lwy, zaś w piwnicy tamtego znaleziono głowę.

Zwracam uwagę na Czarną Matkę Bożąkrzyże w chodniku Starego Rynku. Na niewielkim dziedzińcu w środku Starego Miasta z ciekawością rozglądam się po centrum średniowiecznych imprez.

Ale nie zawsze tak było. Z mojego wyjazdu do Pragi pamiętam skomplikowaną komunikację publiczną, chaotyczne uliczki Starego Miasta łączące się ze sobą pod dziwnym kątem i wyprowadzające mnie nie wiadomo gdzie. Piękne kamienice mnie nie oczarowały. Czeska kuchnia nie podbiła mojego żołądka, mimo że svickova na smetane była pyszna. Poszukiwanie baru z butelkowym piwem było dosyć trudnym zadaniem.

Wizyta w Pradze była udana, ale jedna mi wystarczyła i nigdy nie myślałam o powrocie do tego miasta. Miłość jednak nie wybiera i Amorek upolował dla mnie Czecha. Praga była mi jednak pisana. Od 10 lat zwiedzam miasto z ciekawością, zgłębiam jego tajniki. Interesują mnie praskie legendy i nieznane praskie zakątki.

Komunikacja publiczna w Pradze już nie ma dla mnie tajemnic i chcę, żebyś Ty również czuł się pewnie w stolicy Czech. Zapraszam Cię na wycieczkę z moim darmowym przewodnikiem po Pradze w formacie pdf, który pozwoli Ci się zakochać w mieście i korzystać z jego atrakcji jednocześnie wystrzegając się turystycznych pułapek. Gotowy?

Nie chce Ci się czytać dalej? Kliknij tutaj:

Królewska trasa turystyczna w Pradze

Królewska trasa turystyczna w Pradze to obowiązkowy punkt w wycieczce każdego turysty, który po raz pierwszy przyjeżdża do miasta. To coś, co każdy szanujący się turysta powinien znać. To uliczki i zabytki, o których każdy prażanin musi wiedzieć.

Abyś nie szedł jak owieczka za sunącym pomału turystycznym stadem i wiedział, jakie zabytki mijasz po kolei, napisałam dla Ciebie przewodnik po Pradze, dokładnie po praskiej trasie koronacyjnej. Nawet jeśli Pragę już znasz to gwarantuję Ci, że znajdziesz w nim ciekawe informacje i takie, do których nie udało Ci się jeszcze dotrzeć.

Darmowy przewodnik po Pradze to:

 • logicznie zaplanowana wycieczka, która poprowadzi Cię dokładnie i konkretnie od punktu A do punktu B. Nie będziesz musiał się gubić w krzywych uliczkach praskiego Starego Miasta.
 • konkretnie opisane zabytki, ale bez zbytecznych szczegółów. Nie musisz tracić czasu na dodatkowe wyszukiwanie informacji i zaprzątać głowy niepotrzebnymi szczegółami.
 • garstka legend i ciekawostek, która ożywia mijane miejsca (i opowiadane historie). Nie będziesz się nudził!
 • pomysł na konkretny obiad i dobre piwo w Pradze (jest smacznie!).

Całą trasę pokonamy pieszo, należy dojechać do punktu wyjściowego – tę informację też znajdziesz w przewodniku i z łatwością znajdziesz odpowiednie połączenie.

Którędy prowadzi przewodnik po Pradze?

Wybierzmy się razem Królewską Trasą, aby poczuć historię najstarszej części Pragi. Trasa zaczyna się przy byłym królewskim dworze (Obecní dům), następnie prowadzi ulicą Celetną w stronę Starego Rynku, ulicą Karlową i przez Most Karola na Rynek Malej Strany. Po wspinaczce ulicami Nerudovą i Ke hradu (ew. Radnické schody) zakończy się przed katedrą św. Wita, Wacława i Wojciecha na praskim zamku. Przed wieloma laty tędy przechodził odświętny orszak koronacyjny, stąd jej nazwa.

Co konkretnie jest opisane w przewodniku po Pradze?

Najważniejsze zabytki po trasie to:

 1. Brama Prochowa
 2. Miejski Dom Reprezentacyjny w Pradze
 3. Dom Pod Czarną Matką Bożą
 4. Rynek Staromiejski (Staroměstské náměstí)
 5. Ratusz Staromiejski
 6. Orloj
 7. Most Karola (Pomnik Karola IV, Wieże Mostowe)

Znajdziesz w nim również charakterystyczne mieszczańskie domy, warte uwagi pomniki i budowle. Nieodłączną częścią są ciekawostki. Tutaj znajdziesz konkretną mapę, którędy prowadzi trasa koronacyjna.

Jak pobrać przewodnik po Pradze?

Kliknij przycisk, wypełnij formularz i wyślij.

Potem wystarczy tylko potwierdzić poprawność adresu e-mail w otrzymanej wiadomości i gotowe. Przewodnik automatycznie wędruje na Twoją skrzynkę. Nie możesz go znaleźć? Znajdź zakładkę Promocje/Oferty, ewentualnie SPAM.

Co dalej? „Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca”

Kontynuację trasy koronacyjnej z bezpłatnego przewodnika znajdziesz w moim przewodniku „Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca„. Napisałam go z myślą o tych, którzy do miasta wybierają się na dłużej niż 1 popołudnie. Są tam ciekawie opisane znane i mniej znane zabytki okraszone legendami. Nie brakuje garstki historii, ale też bardzo praktycznych informacji, które pomogą zaoszczędzić pieniądze przy unikaniu praskich turystycznych pułapek.

Trasa wycieczek na 3 dni jest zorganizowana, pełna ciekawostek i pozwala odpocząć od turystycznego zgiełku miasta. Kliknij w ten link i sprawdź ofertę przewodnika „Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca„. Dodatkowo dostaniesz w prezencie trasę na 1 dzień po Petrinie i Strahovie. Sprawdź koniecznie.

Co jeszcze może Cię zainteresować w Bardzo Fantastycznej Pradze?

 1. Sprawdź jak działa komunikacja miejska w Pradze.
 2. Dowiedz się jak parkować w Pradze.
 3. Przed odjazdem zrób zakupy i sprawdź, co warto kupić w Czechach.
 4. Dowiedz się, co może Ci zasmakować w Czechach: czeska kuchnia.

Jeśli jesteś ciekawy, na jakie imprezy możesz się wybrać w Pradze oraz chcesz wiedzieć więcej o Czechach, polub moją stronę na Facebooku. Twoje naciśnięcie przycisku Lubię to mnie niezmiernie cieszy i motywuje do pracy. Dziękuję! Zajrzyj też na Instagram do Bardzo Fantastycznej Pragi i dodaj mój profil do Obserwowanych. Życzę Bardzo Fantastycznego pobytu w Pradze!

Od 10 lat zgłębiam tajemnice czeskiej stolicy oraz praktyczne aspekty życia w Czechach, a od niedawna dzielę się nimi z Wami na blogu, Facebooku i Instagramie. Jestem autorką darmowego przewodnika po Pradze, który zachwyci Cię głównymi praskimi zabytkami. Jeśli wolisz wygodnie słuchać o zabytkach podczas zwiedzania, zerknij na audioprzewodnik po trasie koronacyjnej. Jego kontynuacją jest Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca". Po jego lekturze zakochasz się po uszy w czeskiej stolicy. Więcej inspiracji o Czechach i Pradze znajdziesz na moim Facebooku Bardzo Fantastyczna Praga oraz Instagramie. Kliknij! Będzie miło mi Cie gościć!
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoje dane osobowe będą wykorzystywane wyłącznie w celu spracowania komentarza. Zasady ochrony danych osobowych

 • Przewodnik po Pradze?
 • Spotkajmy się na Facebooku
 • Najnowsze artykuły
 • Kategorie