fbpx

Weekend w Pradze: co warto zobaczyć?

Wybierasz się do Pragi i nie wiesz od czego zacząć? Informacji jest strasznie dużo, a Twój czas ograniczony. Co warto wybrać? Jak spędzić weekend w Pradze? Co warto zobaczyć w Pradze podczas tego weekendu? A może wybierasz się na dłużej?

Dobrze trafiłeś i nie musisz już szukać dalej, bo w tym blogowym wpisie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje do zorganizowania bardzo fantastycznego weekendu w Pradze.

Zacznij od sprawdzenia praktycznych informacji, a potem przeczytaj, co warto zobaczyć w Pradze.

Zaczynamy!

Weekend w Pradze: praktyczne informacje

Zanim wybierzesz się do Pragi, warto sprawdzić, jak zaparkować auto czy korzystać z komunikacji miejskiej w Pradze. Na pewno też chciałbyś zobaczyć, co dobrego można zjeść w Czechach i na które czeskie produkty warto zwrócić uwagę w supermarkecie. Sprawdź więc poniższe wpisy blogowe:

Więcej praktycznych informacji, między innymi o pieniądzach, hotelach, czeskich pamiątkach, bezpieczeństwie czy wartych pobrania czeskich aplikacjach, no i wiadomo, o zabytkach, znajdziesz w przewodniku po Pradze „Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca„.

Jeśli wszystkie praktyczne infromacje masz już w małym paluszku, możesz teraz przejść do planowania trasy zwiedzania Pragi.

Co zobaczyć w Pradze podczas weekendu?

Najpopularniejszą trasą turystyczną w Pradze jest tzw. Praska trasa koronacyjna. To droga, którą kroczyli czescy królowie na swoją koronację. Zaczyna się na Starym Mieście, prowadzi przez Rynek Starego Miasta (tutaj jest Orloj), potem mostem Karola na Malą Stranę, skąd już tylko kroczek do królewskiej dzielnicy – Hradczan i Praskiego Zamku. Są to na pewno miejsca, które warto zobaczyć w Pradze, ale trzeba mieć też na uwadze, że to obowiązkowe praskie zabytki – spotkasz tam wielu innych turystów.

Chciałbyś zaoszczędzić czas na planowaniu wycieczki i mieć ciekawy opis głównych zabytków pod ręką? Przygotowałam dla Ciebie darmowy przewodnik po Pradze, który zaprowadzi Cię właśnie ze Starego Miasta na Praski zamek. Jest to pierwsza część przewodnika po Pradze, który pozwoli Ci odkryć magiczne miasto, do którego chętnie będziesz wracać.

Jednocześnie to dobry początek na zaplanowanie przyjemnego weekendu w Pradze.

Co znajdziesz w darmowych przewodniku po Pradze?

 • Dobrze zorganizowaną trasę po najważniejszych praskich zabytkach – krok za krokiem – na ok. pół dnia zwiedzania,
 • Ciekawe opisy zabytków i legendy,
 • Link do menu dobrej czeskiej restauracji – zorientujesz się w cenach, ale też dowiesz co nieco o sposobie nalewania piwa, który ma wpływ na smak!
 • Mapę, którą klikniesz i zobaczysz, gdzie jesteś.

Przewodnik jest w wersji elektronicznej (plik pdf). Pobrać go możesz zapisując się na mój newsletter niżej. Po kliknięciu na obrazek przeniesiesz się na stronę z darmowym przewodnikiem, ale możesz też od razu wypełnić formularz klikając na przycisk.

darmowy-przewodnik-po-Pradze

Darmowy przewodnik po Pradze.

Jest też wersja przewodnika po głównych praskich zabytkach do posłuchania. Tę możesz zamówić tutaj. To bardzo wygodna opcja – podczas wycieczki nagrania odtwarzasz ze swojego telefonu i nie musisz patrzeć na tekst, ale możesz rozglądać się po okolicy. Niska cena Cię zaskoczy rozśmieszy.

Ewelina-Knotek-ebook-audio-przewodnik-po-Pradze

Kliknij i zobacz audioprzewodnik po praskiej trasie koronacyjnej.

Co jeszcze warto zobaczyć w Pradze?

Jeśli wyruszasz do Pragi na dłużej niż jedno popołudnie, warto mieć zaplanowaną dłuższą trasę. Kontynuacją darmowego przewodnika po Pradze jest przewodnik „Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca”. To razem świetnie zorganizowane 3 (+1 gratis!) dni wycieczek po Pradze, podczas których zobaczysz ciekawe praskie miejsca, z których niektóre będą popularne wśród turystów, a inne pokażą Ci Pragę, która zaskoczy Cię ciszą i spokojem.

Co jeszcze jest w przewodniku po Pradze „Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca”?

 • Najciekawsza krótka historia i statystyki.
  Mała dawka niezbędnych informacji, które wprowadzą Cię w czeski klimat, ale na pewno nie zanudzą. Czytałeś kiedyś ciekawą historię? Ja też nie, dopóki sama jej nie napisałam 😉
 • Praktyczne informacje w jednym miejscu.
  Poza parkowaniem, komunikacją i czeską kuchnią, jest również opis praskich turystycznych pułapek, informacje jak najwygodniej się dostać do miasta, jak wybrać hotel i dlaczego niekoniecznie w centrum. Jest tu też pomocnik w oszacowaniu kosztów podróży.
 • 4 dni świetnie zorganizowanej wycieczki.
  Krok za krokiem, bez zbędnego przejeżdżania. Zobaczysz Hradczany (wycieczka zaczyna się w miejscu, gdzie kończy się trasa z bezpłatnego przewodnika), Wyszehrad, Nowe Miasto, Żydowską Pragę, Stare Miasto, na koniec zakończysz wycieczkę w klasztorze (albo browarze) na Strahovie i zielonym wzgórzu Petřín.
 • Pomysły na kawiarnie i gospody po drodze.
  Tylko prawdziwe czeskie miejsca.
 • Pomysły na spędzenie czasu wśród prażan.
  Tylko wśród Czechów możesz poznać prawdziwą czeską atmosferę.
 • Mapy.
  Dzięki nim łatwo i szybko zobaczysz, gdzie konkretnie się znajdujesz i którędy prowadzi trasa.

Kliknij przycisk niżej i zapoznaj się dokładnie z ofertą przewodnika po Pradze, który zagwarantuje Ci 4 bardzo fantastyczne dni w Pradze:

Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca. Ewelina Knotek.

Zajrzyj do spisu treści przewodnika „Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca”.

Wszystkie przewodniki są objęte gwarancją satysfakcji. Wierzę, że pomogą Ci spędzić bardzo przyjemny weekend w Pradze, dlatego daję Ci 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Gdzie jeszcze możesz znaleźć pomysły na weekend w Pradze?

Po więcej inspiracji o Pradze, ciekawostki, czeskie miejsca warte zobaczenia czy czeskie tradycje zapraszam Cię na mój:

Jeśli lubisz się śmiać i jednocześnie czegoś dowiedzieć, zerknij też na mój Tik Tok (@fantastyczna.praga), gdzie nieśmiało stawiam pierwsze kroki.

PS. Gdzie zrobiłam zdjęcie, które jest na początku artykułu? To wieża Ratusza Nowego Miasta. Trasa opisana w przewodniku „Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca” Cię do niej poprowadzi.

Od 10 lat zgłębiam tajemnice czeskiej stolicy oraz praktyczne aspekty życia w Czechach, a od niedawna dzielę się nimi z Wami na blogu, Facebooku i Instagramie. Jestem autorką darmowego przewodnika po Pradze, który zachwyci Cię głównymi praskimi zabytkami. Jeśli wolisz wygodnie słuchać o zabytkach podczas zwiedzania, zerknij na audioprzewodnik po trasie koronacyjnej. Jego kontynuacją jest Praga. Praktyczny przewodnik na 3 dni. Najciekawsze miejsca". Po jego lekturze zakochasz się po uszy w czeskiej stolicy. Więcej inspiracji o Czechach i Pradze znajdziesz na moim Facebooku Bardzo Fantastyczna Praga oraz Instagramie. Kliknij! Będzie miło mi Cie gościć!
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoje dane osobowe będą wykorzystywane wyłącznie w celu spracowania komentarza. Zasady ochrony danych osobowych

 • Przewodnik po Pradze?
 • Spotkajmy się na Facebooku
 • Najnowsze artykuły
 • Kategorie